Search
  • Markéta Adamíková

Den N


Už víme, kdy to celé skončí a budeme zase o trochu víc žít tak, jako předtím. Kdy při nákupech nebudu už jen klikat, ale budu moct vzít věci do ruky, kdy si večeři v restauraci nevyzvednu, ale dám, kdy se známými nebudu jen telefonovat, ale budu je moct pozvat k nám domů.

Kouká na mě z kalendáře, ten velký den N, den, kdy to bude zase Normální. K představám toho, koho k nám pozvu na drink a ťuknu si s ním nejen loktem, ale i skleničkou, se mi vkrádá něco totálně N – nečekaného. Ono to vlastně celé brzo končí… vcucne mě ruch velkoměsta a pendlování mezi klienty a najednou nebude čas na neustálé nasosávání znalostí z online kurzů a knížek, dlouhé rozhovory s kamarádkami, na nový koníčky, nebo tenhle blog, do kterého bych se bez tohohle nenormálu nikdy nepustila …A tak se najednou z tohohle nenormálního období stává něco nečekaně N – normálního A tak už nesedíme v šedivé čekárně na den N, ale najednou se ocitáme v novém prostoru. Je na nás čím ho naplníme, jaké barvy nakonec bude mít a jak na něj jednou s odstupem budeme vzpomínat Každý z nás se na něco těší, v něco doufá. Většina těchto myšlenkových programů začíná kouzelným slovíčkem Až…Až dostanu nový projekt, až změním práci, až dostanu přidáno…skoro jako když se rozsvítí žárovka uprostřed mé hlavy, nažhavím neuronové dráty a z mého mozku se jen kouří, jak vytváří barevné představy toho, co mi udělá radost, co budu dělat jinak, koho potěším dobrým slovem, až nastane ten den N. Stačí ale vyměnit slovíčko AŽ za slůvko NEŽ…a můj mozek se začne tvářit, že mu asi vypadly pojistky.

Než tenhle projekt skončí, než se mi změní šéf, než se uvidím s klienty…, najednou se ocitám v roli elektrárny a je mým úkolem začít žhavit dráty.

První spojení, které je potřeba obnovit, vede k tomu, aby nám zšedivělá čekárna na den N chytla barvy. Čím si můžu udělat radost? Co udělám každé ráno, abych začínala den s dobrou náladou? Jak si obnovím energii na konci dne?

V čekárně na den N nejsme sami, a tak můžeme nažhavit i spojení v naší sounáležitosti: Co já můžu udělat pro ostatní? Co můžu udělat, abychom si udrželi dobrou náladu? Čím můžu pozitivně ovlivnit svůj tým/své kolegy?

Třetí spojení klepe na dveře dne N a pomáhá mi být připravená na období, na které se tak těším. Co se můžu naučit nového, abychom byli připraveni na novou realitu? Co můžu vyzkoušet nového? Kým se chci do té doby stát?

Přeji vám, ať váš mozek srší novými nápady a pozitivní energii v každé době, ať už je jakákoliv.


45 views
 

Markéta Adamíková

774151777

  • LinkedIn

©2018 by Marketa Adamikova. Proudly created with Wix.com