Vyhledat
  • Markéta Adamíková

Nová certifikační zkouška International Coaching Federation

International Coaching Federation v tomto měsíci zvěřejnila nové informace o nové certifikační zkoušce Coach Knowledge Assesment.

Pokud tedy budete usilovat o certifikaci:

Associate Certified Coach (ACC),

Professional Certied Coach (PCC) nebo

Master Certified Coach (MCC)

budou Vaše koučovací dovednosti hodnoceny podle nových požadavků na minimální koučovací dovednosti (ACC/PCC/MCC) a budete skládat novou znalostní zkoušku Coach Knowledge Assesment odpovdající updatovaným kompetencím .

Pokud Vám ACC/PCC/MCC nic neříká, tak můžu trošku napovědět....Tuto certfikaci odraženou ve značkách za jmény (například Markéta Adamíková, PCC) se smějí prokazovat ti koučové, jejichž koučování odpovídá přísným požadavkům International Coaching Federation na kvalitu koučování, kteří prošli náročným certifikačním procesem a svoji certifikaci pravidelně obnovují ...Každý stupeň certifikace odpovídá jiným zkušenostem, má jinou náročnost zkoušky a jiné požadavky na vzdělávání, které kouč musí před zkouškou absolvovoat:

ACC - Associate Certified Coach - mohou používat koučové s minimálně 100 hodinami zkušeností, 60 hodin vzdělávání

PCC - Professional Certified Coach - 500 hodin zkušeností, 125 hodin vzdělávání

MCC - Master Certified Coach - 2 500 hodin zkušeností, 200 hodin vzdělávání

Koučové s certifikací ACC/PCC/MCC se hlásí nejen k zlatému standardu koučování, ale také k následování etického kodexu ICF....

To, zda kouč/koučka má opravdu platnou certifikaci si můžete ověřit na:

https://coachingfederation.org/find-a-coach/verify-a-coach

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Chtěla bych poděkovat Kateřině Haring za pozvání do podcastu Podnikatelka, kde jsem měla příležitost mluvit o podnikání a koučování. Náš společný rozhovor si můžete poslechnout na: https://www.info.cz